پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - صدور سند تک برگ کاداستری برای 7هزار هکتار از اراضی ملی
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 25534
بازدید کل : 611497
آخرین بروزرسانی:
6 اسفند 1398 ساعت 13:12
بازدید : 70 30 دی 1398 ساعت 10:42 شماره :68852
مدیرکل منابع طبیعی استان تهران خبرداد؛
صدور سند تک برگ کاداستری برای 7هزار هکتار از اراضی ملی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در حاشیه یازدهمین جلسه کارگروه رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون برای بیش از 7هزار هکتار اراضی ملی و دولتی استان تهران اسناد تک برگ کاداستری صادر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران مهندس احمد طاهری با بیان اینکه اجرای طرح کاداستر یکی از برنامه های مهم و اساسی مجموعه منابع طبیعی به شمار می رود اظهار داشت: در اجرای این طرح پلاک های حساس در اولویت قرار داشته و این میزان از اراضی که در سال جاری دارای سند تک برگ کاداستری شده اند همگی جزو پلاک های حساس و پراهمیت در استان تهران بوده اند.

وی به کارکرد تشکیل جلسات کارگروه رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی اشاره کرد و افزود: این کارگروه با هدف تسریع و رفع موانع موجود بر سر راه اجرای طرح کاداستر تشکیل شده است و با توجه به تعامل خوب و موثری که بین ادارات کل منابع طبیعی و ثبت اسناد استان تهران و واحدهای زیر مجموعه وجود دارد خوشبختانه شاهد تسریع در روند اجرای طرح کاداستر در سطح استان تهران هستیم.

این مسئول منابع طبیعی استان تهران ادامه داد: با توجه به اهمیت اجرای این طرح اهتمام جدی بر آن است که تا پایان سال 99 تمامی اراضی ملی و دولتی استان تهران زیر پوشش اجرای این طرح قرار گیرند.

طاهری درباره مزایای اجرای طرح کاداستر تأکید کرد: از آنجائی که با اجرای این طرح اراضی ملی و مستثنیات کاملاً منفک و مشخص می شود، از این رو ضمن تثبیت حقوق و مالکیت دولت، از تجاوز و تصرف به عرصه های ملی و بیت المال جلوگیری شده و زمینه بسیاری از مشکلات و سوء استفاده های احتمالی کاهش یافته و شرایط تسریع در پاسخگویی به مراجعین نیز فراهم خواهد شد.

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :