پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تاکید رییس جمهور بر توسعه زراعت چوب در کشور
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 24632
بازدید کل : 611384
آخرین بروزرسانی:
6 اسفند 1398 ساعت 13:12
بازدید : 78 24 دی 1398 ساعت 11:52 شماره :68674

تاکید رییس جمهور بر توسعه زراعت چوب در کشور

دکتر حسن روحانی رییس جمهور کشورمان روز سه شنبه در مراسم سی وچهارمین دوره تجلیل از نمونه های کشاورزی و منابع طبیعی با بیان مسایل مختلف کشور و حوادثی که طی روزهای اخیر کام ملت ایران را تلخ نموده است بر توسعه زراعت چوب در کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به نقل از مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، دکتر روحانی در ادامه با اهمیت خواندن زراعت چوب و مفید و ضروری بودن آن گفت: امروز برای تولید محصولات مختلف از جمله کاغذ نیازمند چوب هستیم و خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه زراعت چوب آغاز شده است و باید ادامه پیدا کند، ضمن اینکه کشورمان از استعداد بسیار خوبی در این بخش برخوردار است.

رییس جمهور همچنین گفت: استعداد خوبی برای زراعت چوب در کشور وجود دارد و با کاشت نهال های سریع الرشد می توان در تامین مواد اولیه صنایع چوب و کاغذ کمک نمود.

روحانی شمال کشور را مستعد توسعه زراعت چوب دانست و گفت: در مقایسه ای که صورت گرفته است درآمد زراعت چوب اگر بیشتر از درآمد برنج نباشد کمتر نیست.

رئیس جمهور با بیان اینکه آب و خاک دو سرمایه بسیار بزرگ برای کشور است، به اهمیت خاک اشاره کرد و گفت: به همان اندازه که حفظ آب اهمیت دارد، خاک نیز پر اهمیت است بویژه در بخش کشاورزی که اهمیت خاک و سلامت آن بسیار مهم است و باید تلاش کنیم تا خاک کشور حفظ شود.

در حاشیه این مراسم مهندس عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و دکترخسرو شهبازی سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از نمایشگاه دستاوردهای تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی در چهارمین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های ملی بخش کشاورزی دیدن کردند.

همچنین در این مراسم از 13 نفر از نمونه های بخش منابع‌طبیعی کشور توسط سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و سرپرست سازمان جنگل‌ها تجلیل شد.

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :