پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اخذ سند کاداستر برای بیش از 15 هزار هکتار از اراضی ملی در استان تهران

 

آمار بازدید
بازدید روز : 0
بازدید کل : 0
آخرین بروزرسانی:
25 ارديبهشت 1401 ساعت 10:50
بازدید : 107 4 ارديبهشت 1401 ساعت 17:5 شماره :95819

اخذ سند کاداستر برای بیش از 15 هزار هکتار از اراضی ملی در استان تهران
 

  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از اخذ سند تک برگی برای بیش از 15 هزار و 249هکتار از اراضی ملی در شهرستان های شمیرانات، دماوند، ملارد، ورامین، و شهریار خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران رضا بیانی گفت: تثبیت مالکیت دولت با اخذ 18سند کاداستر (سند تک برگی) به میزان 15 هزار و 249 هکتار؛ 5 سند به مساحت 12میلیون و 532هزار و 123 متر از اراضی ملی در پلاک‌های انباج، اوشان، چال ناظران، جاییچ، علائین و مزرعه مرغی  شهرستان شمیرانات صورت گرفت.

وی افزود: همچنین 5 سند یه مساحت هشتاد میلیون و ۲۸۸ هزار و 892 هزار و 280 متر از اراضی ملی در پلاک های صنم، آرو، کهنک، اشمدرو به یدره شهرستان دماوند، شش سند به مساحت 35 میلیون و 765 هزار و 854 متر  از اراضی ملی در پلاکهای محمد شیرین، نورآباد تقی آباد،قشلاف علی احمدی،قشلاق یوسفعلی و جوادیه در شهرستان ملارد  نیز انجام شد.

به گفته بیانی سند های دیگر مربوط به شهرستان شهریار و ورامین است که، یک سند به مساحت 36 هکتاراز اراضی ملی در پلاک بهارستان؛ شهرستان های  شهریارو بهارستان و ۲ سند به مساحت 22 میلیون و 948 هزار و 134 متر از اراضی ملی در پلاک های حسین آباد و کریمخانی شهرستان ورامین انجام شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران افزود: این اسناد با همت روسای ادارات منابع طبیعی این پنج شهرستان و با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک این پنج شهرستان به منظور جلوگیری از زمین‌خواری و تعرض به انفال و بیت المال متعلق به مردم دارای سند کاداستر (تک برگی) شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ادامه داد:حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری از اراضی ملی از مهم‌ترین وظایف منابع طبیعی محسوب می‌شود و با اجرای طرح کاداستر مالکیت اراضی دولت تثبیت و نقش بسزایی در راستای توسعه شهرستان های استان تهران و طرح‌های عمرانی دارد.

 

بیانی به اهمیت سند مالکیت کاداستری اشاره کرد و بیان داشت: صدور اسناد تک برگی اقدامی مهم و موثر در تأمین امنیت فردی و اجتماعی جامعه است و با توجه به بالابودن ضریب امنیت این سیستم و سرعت در پاسخگوئی به مراجعین اجرای این طرح از اهمیت بسزایی برخوردار است.

این مقام مسئول در پایان گفت: هدف از کاداستر اراضی ملی ، تعیین تکلیف قانونی اراضی ملی و تثبیت مالکیت دولت، جلوگیری از تجاوز افراد سودجو به بیت المال و انفال متعلق به مردم، حفظ حقوق شخصی افراد ، ایجاد اعتماد و اطمینان در معاملات املاک، کاهش دعاوی در دادگاه‌ها، کاهش حجم پرونده‌های قضایی و افزایش سرعت در رسیدگی به دعاوی مطروحه، تسریع و افزایش دقت در امر پاسخگویی به استعلامات و رضایتمندی ارباب رجوع، رعایت حقوق شهروندی و مدیریت، برنامه‌ریزی و استفاده بهینه از زمین و کمک شایان توجه به اجرایی شدن طرح آمایش سرزمین است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از شهروندان خواست که در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف به اراضی ملی مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ و سامانه ۱۳۹ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :