پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کشف و ضبط بیش از پنج تن چوب قاچاق در شهرستانهای شهریار و رباط کریم

 

آمار بازدید
بازدید روز : 0
بازدید کل : 0
آخرین بروزرسانی:
25 ارديبهشت 1401 ساعت 10:50
بازدید : 89 4 ارديبهشت 1401 ساعت 11:57 شماره :95814

کشف و ضبط بیش از پنج تن چوب قاچاق در شهرستانهای شهریار و رباط کریم

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های شهریارو رباط کریم  از کشف و ضبط بیش از 5 تن چوب قاچاق بدون مجوز  در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران یحیی روستایی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های شهریارو رباط کریم گفت: یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های شهریار و رباط کریم با همکاری ماموران  انتظامی شهرستان رباط کریم  درحین کنترل محورهای مواصلاتی، سه دستگاه نیسان با  بار چوب قاچاق  که از سمت شمال کشور  شهرستان تالش به سمت این شهرستان در حرکت بوده را شناسایی ومتوقف کردند.

وی گفت: با توجه به اهمیت و حساسیت این موضوع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های شهریار و رباط کریم نگاه ویژه ای به مبارزه با قاچاق چوب در این شهرستان دارد.   

روستایی قاچاق چوب را حراج سرمایه ملی دانست و  افزود : طی سال های اخیر در کنار معضلاتی چون تغییر اقلیم، خشکسالی و ... قاچاق چوب توسط سود جویان به یک معضل تبدیل شده و دامن گیر درختان جنگلی و گونه‌های ارزشمند کشور شده و سرمایه های ملی کشور را نشانه گرفته است که این سرمایه ها  متعلق به نسل های آینده هستند

روستایی با اشاره به اینکه ارزش تقریبی محموله کشف شده که ازنوع توسکا جنگلی است؛ برابر نظر کارشناسان مربوطه بالغ بر 20۰ میلیون ریال برآورد شده است، خاطرنشان کرد: متهمان توسط تعزیرات 200 میلیون ریال جریمه و محموله کشف شده در محوطه اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان شهریار و رباط کریم  جهت طی روند قانونی دپو گردید.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :