پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سال گذشته 47 نفر از متهمین حریق عمدی در جنگل ها دستگیر شدند

 

آمار بازدید
بازدید روز : 0
بازدید کل : 0
آخرین بروزرسانی:
25 ارديبهشت 1401 ساعت 10:50
بازدید : 61 21 فروردين 1401 ساعت 10:0 شماره :95516

سال گذشته 47 نفر از متهمین حریق عمدی در جنگل ها دستگیر شدند

 فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: سال گذشته 47  نفر در ارتباط با حریق عمدی در جنگل های زاگرس و شمال کشور دستگیر شدند.
 سرهنگ ستاد رضا اکبری در گفت و گو با مرکز اطلاع رسانی سازمان  منابع طبیعی کشور، دلیل این دستگیری ها را ناشی از احتمال عمدی بودن آتش  سوزی ها در عرصه های منابع طبیعی خصوصاً جنگل ها اعلام کرده است.
 وی اضافه کرد: برای تمامی 47 نفر متهمین دستگیر شده پرونده قضایی تشکیل و برای رسیدگی تحویل مراجع قضایی گردیده است.
 این مسئول یگان حفاظت منابع طبیعی در ادامه خاطر نشان کرد: از این تعداد  افراد دستگیر شده 2 نفر زندانی و هم اکنون در زندان بسر می برند و 21 نفر  نیز بازداشت و 14 نفر نیز با قرار وثیقه آزاد گردیده اند.
 وی همچنین افزود: خط قرمز ما امنیت عرصه های منابع طبیعی می باشد و امنیت  غذایی، امنیت زیستی و امنیت حیاتی در گرو امنیت عرصه های منابع طبیعی و  حفاظت از آب، خاک و پوشش گیاهی می باشد و با تمامی متخلفین، متعرضین و  متجاوزین به عرصه های منابع طبیعی برابر قانون به شدت برخورد می کنیم.
 سرهنگ اکبری ادامه داد: در ارتباط با حریق عمدی در جنگل ها نیز ماده 47  قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها مجازات سنگینی برای مرتکبان این جرم  تعیین شده است. به موجب این ماده قانونی، هرکس در جنگل عمداً حریق ایجاد  نماید، به حبس از سه تا 10 سال محکوم خواهد شد.
 فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از عموم مردم به  ویژه جوامع محلی خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک از قبیل: دود،  آتش سوزی، قطع درختان، احداث کوره زغال، تخریب و تصرف در عرصه های منابع  طبیعی مراتب را از طریق تلفن رایگان و شبانه روزی 139 و 1504 مرکز فرماندهی  و کنترل یگان حفاظت اطلاع رسانی نمایند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :