پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - صدور اسناد تک برگ کاداستری برای 38 هزار هکتار از اراضی ملی دماوند و فیروزکوه
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 22203
بازدید کل : 772014
آخرین بروزرسانی:
7 خرداد 1399 ساعت 14:1
بازدید : 52 28 ارديبهشت 1399 ساعت 12:20 شماره :72607

صدور اسناد تک برگ کاداستری برای 38 هزار هکتار از اراضی ملی دماوند و فیروزکوه

معاون حفاظت واموراراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: در سومین جلسه کارگروه مشترک رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران در سال جاری، اشکالات و موانع پیش رو برای انجام مراحل کاداستری شدن 38 هزار هکتار از عرصه های ملی دو شهرستان فیروزکوه و دماوند برطرف و صدور اسناد تک برگ کاداستری این اراضی در دست اقدام قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران حسن ردایی با بیان اینکه تا کنون برای 110هزار هکتار از اراضی ملی استان سند تک برگ صادر شده است افزود: اجرای طرح کاداستراراضی ملی و دولتی یکی از سیاست های راهبردی مجموعه منابع طبیعی است و اهتمام جدی بر اجرای کامل این طرح برای تمامی اراضی منابع طبیعی استان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برای کاداستری شدن حدود 800 هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی استان تهران با مشاوران مجری قراداد منعقد شده است اظهار داشت: تا کنون مرحله مهم اصلاح هندسی نقشه های سنواتی برای 288 هزار هکتار از اراضی ملی به پایان رسیده است و برای 506 هزار هکتار دیگر این اراضی نیز انجام مراحل اصلاح هندسی در دستور کار قرار دارد.

معاون حفاظت و امور اراضی استان تهران به مراحل اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی در هر پلاک ثبتی اشاره کرد و اظهار داشت: در ابتدا اطلاعات توصیفی و مکانی آن پلاک جمع آوری شده و  پس از  بررسی و آنالیز، منجر به تهیه نقشه پیشنهادی پلاک ثبتی مورد نظر شده که این نقشه به کمیته فنی منابع طبیعی استان ارجاع داده می شود.

ردایی ادامه داد: در کمیته فنی این نقشه ها مورد بررسی قرار گرفته و پس از تایید برای سیر مراحل صدور اسناد تک برگ کاداستری در اختیار ادارات ثبت اسناد و املاک قرار می گیرد.

این مقام مسئول به برخی مزایای اجرای طرح کاداستر اشاره و ابراز داشت: با کاداستری شدن اراضی منابع طبیعی علاوه بر برطرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی، جعل اسناد و سوءاستفاده از این اراضی به شدت کاهش می یابد.

 گفتنی است استان تهران دارای 1 میلیون و 78 هزار هکتار اراضی ملی است.

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :