پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اخراج 20 هزار واحد دامی غیر مجاز از مراتع شهرستان ری
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 22088
بازدید کل : 772007
آخرین بروزرسانی:
7 خرداد 1399 ساعت 14:1
بازدید : 46 23 ارديبهشت 1399 ساعت 9:47 شماره :72400

اخراج 20 هزار واحد دامی غیر مجاز از مراتع شهرستان ری

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری گفت: در طول مدت اجرای پروژه مدیریت چرا و کنترل دام، حدود 20 هزار واحد دامی غیر مجاز از مراتع قشلاقی این شهرستان اخراج و متخلفان نیز به مراجع قضایی معرفی شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ضیاء نصرتی با بیان اینکه شهرستان ری دارای 150 هزار هکتار اراضی مرتعی ممیزی شده می باشد افزود: تا کنون برای 100 هزار هکتار از این مراتع طرح مرتعداری تهیه شده است و تهیه طرح مرتعداری برای مابقی این مراتع نیز در دستور کار قرار دارد.

وی به اقدامات احیایی در این مراتع اشاره کرد و اظهار داشت: طی یکسال گذشته و در راستای اصلاح و توسعه مراتع،100 هکتار از عرصه های مرتعی شهرستان ری زیر پوشش اقدامات احیایی شامل بوته کاری با گونه های آتریپلکس و قره داغ  همراه با آبیاری و مراقبت و نگهداری قرار گرفته است.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان ری ادامه داد: به منظور جلوگیری از پیشروی بیابان، کنترل فرسایش بادی و تثبیت شن های روان، طرح بیابان زدایی برای 10 هزار هکتار از اراضی بیابانی این شهرستان تهیه شده است که پس از  تصویب این طرح در کمیته فنی و تخصیص اعتبارات لازم، این طرح به مرحله اجرا در خواهد آمد.

نصرتی بر اجرای طرح های بیابان زدایی تاکید کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه وسعت زیادی از اراضی ملی شهرستان ری جزو اراضی بیابانی است، اجرای طرح های بیابان زدایی ضرورتی اجتناب ناپذیر است و چنانچه اقدامات بیابان زدایی در این مناطق انجام نشود، تولید گرد و غبار و آثار خسارت بار آن می تواند  به عنوان تهدیدی جدی برای ساکنین این مناطق و همچنین شهر تهران مطرح شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :