پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اقدامات آبخیزداری در فیروزکوه تهدید سیلاب را به فرصت تبدیل کرد
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 24473
بازدید کل : 772094
آخرین بروزرسانی:
7 خرداد 1399 ساعت 14:1
بازدید : 58 17 ارديبهشت 1399 ساعت 14:5 شماره :72192
درپی بارش های اخیر؛
اقدامات آبخیزداری در فیروزکوه تهدید سیلاب را به فرصت تبدیل کرد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخيزداري شهرستان فیروزکوه گفت: اقدامات خوب انجام شده در قالب پروژه های آبخيزداري توانسته تهدیدات ناشی از سیلاب های مخرب را به فرصت تبدیل کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخيزداري استان تهران عباس قاسمی با بیان این مطلب افزود: خوشبختانه طی دو سال گذشته پروژه های آبخيزداري در سطح حوزه های آبخيز شهرستان فیروزکوه به مرحله اجرا در آمد که انجام این اقدامات علاوه بر کنترل سیل و رسوب، موجب تقویت منابع آب زیرزمینی و بهبود پوشش گیاهی شده است.

وی به حوزه های محل اجرای این پروژه ها اشاره و ادامه داد: این پروژه ها در حوزه های آبخيز سله بن، درده، پیرده، جلیزجند، ارو، طرود، قزقانچای و عمرک و با اعتباری بالغ بر38 میلیارد ریال و از محل صندوق توسعه ملی اجرایی شده است.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان فیروزکوه به اقدامات انجام شده اشاره کرد و اظهارداشت: در این مدت عملیات مکانیکی شامل احداث بندهای سنگی- ملاتی به حجم 9285 مترمکعب، سنگی-گابیونی به حجم 2840 مترمکعب و عملیات خاکی به حجم  23هزار مترمکعب انجام شده است.

وی ادامه داد: عملیات مرمت به حجم 2040 مترمکعب، خشکه چین به حجم 1080 مترمکعب و پروژه حفاظت و قرق در سطح 3 هزارهکتار در حوزه های آبخيز یاد شده انجام پذیرفته  است.

قاسمی با توجه به اهمیت و آثار مثبت این گونه پروژه ها، بر تداوم و سرعت بیشتر اجرای آنها تاکید کرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :