پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - درسال جاری طرح کاداستر اراضی ملی ودولتی باسرعت بیشتری اجرا می شود
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 22677
بازدید کل : 772033
آخرین بروزرسانی:
7 خرداد 1399 ساعت 14:1
بازدید : 82 15 ارديبهشت 1399 ساعت 14:40 شماره :72090
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران:
درسال جاری طرح کاداستر اراضی ملی ودولتی باسرعت بیشتری اجرا می شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: در سال جاری طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی در استان تهران با سرعت بیشتری اجرا می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران احمد طاهری که در جلسه کارگروه مشترک رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران سخن می گفت افزود: با توجه به اهمیت اجرای این طرح، اهتمام جدی بر اتمام طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگ برای عرصه های ملی است.

وی ادامه داد: امروز و در راستای تسریع در اجرای طرح کاداستر، هر دو دستگاه منابع طبیعی و ثبت اسناد به عنوان یک خانواده و در کنار یکدیگر برای تثبیت مالکیت دولت تلاش می کنند.

این مسئول منابع طبیعی استان تهران خطاب به مدیران منابع طبیعی حاضردر این جلسه تاکیدکرد: برای سرعت بخشیدن به روند اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگ سعی شود پرونده ها به طور کامل و بدون اشکال به جلسه کارگروه آورده شود تا در کمترین زمان ممکن شاهد صدور اسناد تک برگ برای اراضی ملی باشیم.

عبدالحسین رامشی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران نیز در این جلسه اظهار داشت: با همدلی، وفاق و همراهی که در هر دو دستگاه منابع طبیعی و ثبت اسناد وجود دارد به زودی تمامی اراضی ملی استان تهران صاحب سندتک برگ کاداستری خواهند شد.

وی ابراز داشت: از آنجایی که عرصه های ملی در استان تهران از حساسیت بالایی برخوردار هستند، از این رو ضرورت ایجاب می کند تا هر چه سریعتر طرح کاداستر برای کل اراضی ملی استان اجرایی شود.

این مسئول ثبت اسناد و املاک استان تهران بیان داشت: اجرای طرح کاداستر گامی مهم برای پیشگیری از وقوع پدیده زمین خواری به شمار می رود که با توجه به اهداف توسعه پایدار، اقدامی موثر در تامین امنیت فردی و اجتماعی جامعه محسوب می شود.

گفتنی است این جلسه با محوریت بررسی عملکرد کارگروه مشترک در سال گذشته و برنامه ریزی برای تداوم در سال جاری برگزار شد و به پاس تلاش یکساله اعضای کارگروه، از مدیران منابع طبیعی و ثبت اسناد استان تهران تقدیر به عمل آمد.

استان تهران دارای 1میلیون و 78هزار هکتار اراضی ملی است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :