پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تا کنون طرح مرتعداری برای 80هزار هکتار ازمراتع سیاهکوه تهیه شده است
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 25679
بازدید کل : 772159
آخرین بروزرسانی:
7 خرداد 1399 ساعت 14:1
بازدید : 66 14 ارديبهشت 1399 ساعت 11:5 شماره :72025
رئیس اداره منابع طبیعی وابخیزداری ورامین وقرچک:
تا کنون طرح مرتعداری برای 80هزار هکتار ازمراتع سیاهکوه تهیه شده است

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های ورامین و قرچک گفت: تا کنون طرح مرتعداری برای 80هزار هکتار از مراتع سیاهکوه تهیه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان تهران اصغر سپه وند در نشست هم اندیشی با مجریان طرح های مرتعداری و دامداران مراتع قشلاقی سیاهکوه شهرستان ورامین اظهار داشت: این نشست به منظور هماهنگی برنامه های اجرایی طرح های مرتعداری و رعایت نکات فنی بهره برداری از این مراتع در راستای حفظ، توسعه و جلوگیری از تخریب پوشش گیاهی مراتع برگزار شده است.

وی ادامه داد: از آنجایی که مراتع دارای ارزش بالای زیست محیطی و اقتصادی هستند، لازم است برای حفظ و جلوگیری از تخریب اکوسیستم مراتع با لحاظ دانستن نکات فنی، بهره برداری اصولی از این سرمایه های ملی نیز صورت گیرد که این جلسه در همین راستا تشکیل گردید.

سپه وند خاطر نشان کرد: در این جلسه مواردی از جمله بکارگیری قرقبان توسط مجریان طرح های مرتعداری در فصل چرای بهاره، خودداری از برداشت هرگونه گیاه و فرآورده های مرتعی و پیگیری برای تصویب طرح جامع مدیریت یکپارچه مراتع شهرستان ورامین مورد تاکید قرار گرفت.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان های ورامین و قرچک تصریح کرد: در این نشست به بهره برداران مراتع سیاهکوه اعلام شد که ضمن رعایت برنامه زمانبندی کوچ به مراتع ییلاقی، از کوچ زود هنگام و بدون پروانه چرا به مراتع يیلاقی لار خودداری کنند.

وی یادآ‌ور شد: مراتع سیاهکوه شهرستان ورامین 190 هزار هکتار وسعت دارد که تاکنون برای حدود80هزار هکتار آن طرح مرتعداری تهیه شده است.

این مقام مسئول به ظرفیت چرای دام در این مراتع اشاره و افزود: ظرفیت چرای دام این مراتع حدود 33هزار واحد دامی است که بهره برداران آن یا جزو مجریان طرح های مرتعداری هستند و یا دارای پروانه چرا می باشند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :