پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آماده باش نوروزي يگان حفاظت منابع طبيعي استان تهران
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 27551
بازدید کل : 670337
آخرین بروزرسانی:
17 فروردين 1399 ساعت 15:25
بازدید : 62 27 اسفند 1398 ساعت 12:14 شماره :70769

آماده باش نوروزي يگان حفاظت منابع طبيعي استان تهران

مدير كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان تهران از آماده باش يگان حفاظت منابع طبيعي اين اداره كل براي اجراي طرح ويژه گشت و مراقبت از عرصه هاي ملي استان همزمان با آغاز تعطيلات نوروزي خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان تهران مهندس احمد طاهري با اشاره به اينكه عرصه هاي منابع طبيعي جزو انفال و سرمايه هاي ملي محسوب مي شوند اظهار داشت: به منظور تدابير اجرائي حفاظتي، اين طرح با رويكرد پيشگيرانه در سطح استان تهران به مرحله اجرا درآمده و عوامل يگان حفاظت منابع طبيعي با تمامي امكانات و تجهيزات در اين ايام به گشت زني پر داخته و با هرگونه تعرض و تجاوز به عرصه هاي ملي برخورد قانوني خواهند داشت.

وي به تقويت گشت هاي حفاظتي و تشديد نظارت و پايش دقيق اراضي ملي و عرصه هاي منابع طبيعي تأكيد كرد و ابراز داشت: به منظور جلوگيري از اقدامات احتمالي از سوي افراد سودجو و فرصت طلب در ايام تعطيلات نوروز، موضوع صيانت و حفاظت از اراضي منابع طبيعي به صورت ويژه در دستور كار يگان حفاظت منابع طبيعي قرار دارد و با خاطيان و متعرضان به انفال به شدت و بدون اغماض برخورد خواهد شد.

اين مسئول منابع طبيعي استان تهران از عموم مردم درخواست كرد: با رعايت اصول حفظ و نگهداري منابع طبيعي، از آسيب رساندن به درختان، جنگل ها، مراتع و ديگر عناصر طبيعت و آلوده كردن محيط زيست خودداري كنند و ضمن پاسداشت طبيعت و پرهيز از آلودگي و تخريب عرصه هاي طبيعي، در صورت مشاهده هرگونه تخريب، تصرف و آتش سوزي هاي احتمالي در عرصه هاي جنگلي، مرتعي و اراضي ملي موضوع را از طريق شماره تلفن 1504 به يگان حفاظت منابع طبيعي اطلاع دهند.

گفتني است طرح ويژه گشت هاي نوروزي در حال حاضر در سطح استان تهران آغاز شده و تا 15 فروردين ماه 1399 نيز ادامه خواهد داشت.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :