پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مراسم درختكاري در شهرستان قدس
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 28098
بازدید کل : 670385
آخرین بروزرسانی:
17 فروردين 1399 ساعت 15:25
بازدید : 58 21 اسفند 1398 ساعت 9:50 شماره :70605

مراسم درختكاري در شهرستان قدس

به مناسبت هفته بزرگداشت منابع طبيعي و آبخيزداري مراسم درختكاري با حضور حجت الاسلام والمسلمين جوكار امام جمعه شهرستان قدس، فرماندار، شهردار و تعدادي از مسئولان در محل مصلي اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان تهران امام جمعه شهرستان قدس در اين مراسم اظهار داشت: هفته منابع طبيعي فرصت بسيار مناسبي است تا هركسي با كاشت يك اصله نهال يادگاري را از خود بر جاي بگذارد و از حسنات آن بهره مند شود.

حجت الاسلام والمسلمين جوكار با بيان اينكه امر درختكاري در قرآن كريم و روايات مورد تأكيد قرار گرفته است خاطر نشان كرد: يكي از زيبايي هايي كه خداوند آنرا پسنديده و طبع بشر هم با آن سازگار است درخت و حضور در سايه آن و نهرهاي جاري در پاي درختان است.

وي ادامه داد: حفظ سلامتي و ايجاد زيبايي براي شهر و نشاط مردم از وظايف مهم مسئولان است.

امام جمعه شهرستان قدس ابراز اميدواري كرد كه انشاء ا... با عنايت خداوند متعال و همكاري عموم مردم بيماري كرونا هرچه زودتر از كشور ما رخت بربندد.

حسن مسعودي سرپرست ادارات منابع طبيعي شهرستان هاي غرب استان تهران نيز در اين مراسم با اشاره به اهميت كاشت درخت در توسعه فضاي سبز و تلطيف هوا و محيط زيست گفت: امسال هفته منابع طبيعي با شعار «نهال كاري همگاني، براي ايراني سرسبز» نامگذاري شده كه با توجه به نياز اين شهرستان و شهرستان هاي ديگر در غرب استان تهران امسال 41هزار اصله نهال با الهام از چهل و يكمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي كاشته خواهد شد.

وي ادامه داد: كاشت درخت و حفظ آن در دين اسلام و از سوي ائمه معصومين (ع) سفارش و تأكيد شده است.

گفتني است در اين مراسم حاضرين چند اصله نهال را به زمين هديه كردند.

 

 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :