پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۱۰ هزار اصله نهال در دماوند توزیع می‌شود
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 29445
بازدید کل : 670514
آخرین بروزرسانی:
17 فروردين 1399 ساعت 15:25
بازدید : 55 17 اسفند 1398 ساعت 12:56 شماره :70418

۱۰ هزار اصله نهال در دماوند توزیع می‌شود

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیرداری شهرستان دماوند از توزیع بیش از ۱۰هزار اصله نهال به صورت رایگان به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به نقل از خبرگزاری ایرنا جمشید جویباری با اشاره به اینکه سهمیه امسال شهرستان از سوی استان بیش از ۱۰ هزار اصله نهال است، خاطرنشان کرد: نهال ها شامل گونه های غیرمثمر همچون کاج، سرو، زبان گنجشک، اقاقیا، سرو خمره ای، کاج سیاه، افرا، صنوبر و ... است.

وی ادامه داد: علاقمندان می توانند با مراجعه به اداره منابع طبیعی دماوند در ایام هفته منابع طبیعی نسبت به دریافت این نهال ها اقدام کنند.

جویباری یادآور شد: موضوع درختکاری و حفظ محیط زیست از جمله موضوعات مهم و مورد توجه اهل بیت(ع) و مقام معظم رهبری است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان دماوند خاطر نشان کرد: آنچه امروز در کشور شاهد هستیم، رشد صنایع و افزایش آلاینده ها است که می توان با کاشت درخت و ترویج این فرهنگ مهم در بین شهروندان از هرگونه اقدامی در راستای تخریب محیط زیست جلوگیری کرد.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند با بیان اینکه شهرستان دماوند ۱۴۷هزار هکتار مرتع و حدود ۱۰هزار هکتار ذخیره جنگلی دارد، افزود: طرح توسعه فضای سبز، یک طرح ملی است که هم اکنون در شهرستان دماوند اجرا می شود.

جویباری گفت: در منطقه آبعلی به میزان ۱۰۰هکتار طرح جنگل کاری در حال اجرا بوده و درصورت مساعد شدن شرایط جوی، تکمیل خواهد شد و در ایستگاه تولید بذر این شهرستان نیز طرح جنگل کاری به وسعت ۴۰ هکتار به مرحله اجرا درآمده است.

این مقام مسئول تأکید کرد: اقدامات پیشگیرانه و برخورد با متصرفان به عرصه های ملی و اجرای طرح کاداستر اراضی ملی از اولویت های مجموعه منابع طبیعی می باشد.

گفتنی است هفته بزرگداشت منابع طبیعی و آبخیزداری امسال و با شعار " نهالکاری همگانی، برای ایرانی سرسبز" از 15 اسفندماه آغاز و تا 21 اسفندماه ادامه خواهد داشت.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :