پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حمایت های منابع طبیعی در راستای رونق تولید به بار نشست
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 1910
بازدید کل : 970951
آخرین بروزرسانی:
20 امرداد 1399 ساعت 13:11
بازدید : 206 19 بهمن 1398 ساعت 13:50 شماره :69492

حمایت های منابع طبیعی در راستای رونق تولید به بار نشست

همزمان با ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی مجتمع گلخانه ای حصار گلی شهرستان ورامین با حضور سرپرست وزارت جهادکشاورزی، استاندار تهران، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران و  جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اصغر سپه وند سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های ورامین و قرچک در ارتباط با نقش منابع طبیعی در ایجاد این مجتمع گلخانه ای گفت: از آنجائی که منابع طبیعی همیشه پشتیبان و حامی بخش تولید بوده است از این رو برای احداث این مجتمع نیز 190 هکتار از اراضی منابع طبیعی در اختیار تولید کنندگان قرار گرفته است و بدین صورت نمونه ای دیگر از حمایت های منابع طبیعی در راستای رونق تولید به بارنشست.

وی ادامه داد: این اراضی در اجرای ماده 2 دستورالعمل واگذاری اراضی به شرکت شهرک های کشاورزی واگذار و این شرکت نیز این اراضی را در اختیار تولیدکنندگان قرار داده است.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان های ورامین و قرچک اظهار داشت: به منظور حفظ این مجتمع تولیدی در برابر توفان و گرد و غبار، ایجاد بادشکن با گونه های مناسب و به صورت مشارکتی در دستور کار قرار گرفته است.

سپه وند یادآور شد: با هدف توسعه فضای سبز مقرر شده است که با همکاری منابع طبیعی 5 هکتار از وسعت این مجتمع زیر پوشش نهالکاری و فضای سبز قرار گیرد.

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :