پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای طرح کاداستر در سطح 50هزار هکتار از اراضی ملی شمیرانات
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 13018
بازدید کل : 872012
آخرین بروزرسانی:
18 تير 1399 ساعت 11:41
بازدید : 161 21 دی 1398 ساعت 11:31 شماره :68515

اجرای طرح کاداستر در سطح 50هزار هکتار از اراضی ملی شمیرانات

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات گفت: در راستای اجرای طرح کاداستر تاکنون 50هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان زیر پوشش اجرای طرح کاداستر قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران حسن شکری با اعلام این مطلب افزود: مراحل کاداستری شدن 20هزار هکتار از این اراضی به پایان رسیده و اقدامات لازم برای صدور اسناد تک برگی در حال انجام است.

وی ادامه داد: برای 30هزار هکتار دیگر این اراضی نقشه های اصلاحی تهیه شده است و در کمیته فنی ممیزی استان در حال بررسی است و پس از تأئید این کمیته فرآیند صدور اسناد تک برگ کاداستری با همکاری اداره ثبت اسناد صورت خواهد گرفت.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان شمیرانات با اشاره به اینکه برای بیش از 90درصد اراضی ملی این شهرستان سند مالکیت دفترچه ای صادر شده است اظهار داشت: بر اساس طرح کاداستر تمامی اراضی که دارای سند مالکیت دفترچه ای هستند پس از طی مراحل اجرای این طرح تبدیل به اسناد تک برگ کاداستری خواهند شد و همچنین اراضی که فاقد سند مالکیت هستند زیر پوشش این طرح قرار می گیرند.

شکری به اهمیت سند مالکیت کاداستری اشاره کرد و بیان داشت: صدور اسناد تک برگی اقدامی مهم و موثر در تأمین امنیت فردی و اجتماعی جامعه است و با توجه به بالابودن ضریب امنیت این سیستم و سرعت در پاسخگوئی به مراجعین اجرای این طرح از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی درباره مزایای این طرح اذعان داشت: از آنجائی که با اجرای این طرح اراضی ملی و مستثنیات کاملاً منفک و مشخص می شود از این رو ضمن تثبیت حقوق و مالکیت دولت، از تجاوز و تصرف به عرصه های ملی و بیت المال جلوگیری شده و زمینه بسیاری از مشکلات و سوء استفاده های احتمالی کاهش می یابد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: با عزم و اراده موجود در مجموعه منابع طبیعی و تعامل خوبی که با اداره ثبت و واحدهای ثبتی وجود دارد درصدد هستیم تا تمامی اراضی ملی شمیرانات زیرپوشش اجرای طرح کاداستر قرار گیرد و برای این اراضی اسناد تک برگ کاداستری صادر شود.

گفتنی است وسعت اراضی ملی شهرستان شمیرانات حدود 140 هزار هکتار می باشد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :