پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حفاظت از اراضی ملی تعطیل بردار نیست
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 12923
بازدید کل : 872008
آخرین بروزرسانی:
18 تير 1399 ساعت 11:41
بازدید : 186 18 دی 1398 ساعت 11:34 شماره :68440
مدیرکل منابع طبیعی استان تهران تأکید کرد؛
حفاظت از اراضی ملی تعطیل بردار نیست

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در جمع معاونین و مدیران منابع طبیعی شهرستان های استان تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران با وفایش تأکید کرد: حفاظت از اراضی ملی و عرصه های منابع طبیعی تعطیل بردار نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران مهندس احمد طاهری خطاب به مدیران این اداره کل تصریح کرد: درست است که عرصه های ملی از گستره زیادی برخوردار بوده و کمبودهایی از لحاظ امکانات و نیروی انسانی وجود دارد اما اینها نباید مانعی برای حفاظت از اراضی ملی شود.

وی ادامه داد: با تعامل و هماهنگی با دستگاه قضائی در صدد هستیم تمامی احکام صادره از مراجع قضائی مبنی بر رفع تصرف و بازگشت اراضی ملی به دولت را تا پایان سال جاری به مرحله اجرا درآوریم.

این مسئول منابع طبیعی استان تهران خاطر نشان کرد: اقدامات پیشگیرانه در قالب اکیپ های گشت و مراقبت باید به عنوان مأموریت اصلی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و مدیران منابع طبیعی شهرستان ها قرار گیرد.

طاهری از مدیران منابع طبیعی خواست: در حالی که طرح ها و پروژه های منابع طبیعی در سطح شهرستان ها انجام می شود اما نباید از نظارت بر انجام اقدامات غافل شد.

وی ارتقاء آگاهی را یکی از مؤلفه های مهم در پیشبرد امور محوله دانست و اظهار داشت: ارتقاء آگاهی در قالب آموزش های لازم درخصوص آشنایی هر چه بیشتر با وظایف و قوانین و مقررات مربوطه تأثیر بسیار زیادی در افزایش کار آیی و جلوگیری از خطاهای احتمالی خواهد داشت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران یادآور شد: اجرای طرح ملی کاداستر اراضی ملی و دولتی یکی از طرح های اولویت دار مجموعه منابع طبیعی قلمداد می شود و با توجه به تعامل خوبی که با ادارات ثبت اسناد وجود دارد لازم است اجرای این طرح با جدیت در دستور کار تمامی مسئولان منابع طبیعی استان تهران قرار داشته باشد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :