پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حفاظت از اراضی ملی با اجرای طرح کاداستر
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 11880
بازدید کل : 871942
آخرین بروزرسانی:
18 تير 1399 ساعت 11:41
بازدید : 138 11 دی 1398 ساعت 10:43 شماره :68137

حفاظت از اراضی ملی با اجرای طرح کاداستر

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اجرای طرح کاداستر را راهکاری مهم و اصولی برای حفاظت از اراضی ملی دانست و اذعان داشت: طرح کاداستر تشخیص حدود و موقعیت اراضی ملی و دولتی و مستثنیات است که موجب جلوگیری از تصرف و تجاوز به عرصه های منابع طبیعی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران حسن ردائی که در دهمین جلسه کارگروه رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران سخن می گفت افزود: با اجرای طرح ملی کاداستر و صدور اسناد تک برگ کاداستری مالکیت دولت بر روی اراضی ملی و دولتی تثبیت شده و بدین صورت حقوق مردم و دولت به خوبی حفظ خواهد شد.

وی به تعامل خوب و موثر بین دو دستگاه منابع طبیعی و ثبت اسناد استان تهران اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع کاداستر، این کارگروه مشترک هر هفته تشکیل جلسه داده و پلاک های حساس مورد بررسی قرار گرفته و موانع مرتبط برای اجرای هرچه سریعتر این طرح برطرف می شود.

معاون حفاظت و امور اراضی استان تهران ادامه داد: در دهمین جلسه کارگروه مشترک کاداستر منابع طبیعی و ثبت استان تهران ضمن بررسی مصوبات قبلی، 8پلاک ثبتی مهم و حساس از حوزه استحفاظی شهرستان شمیرانات و 4 پلاک ثبتی از حوزه استحفاظی شهرستان شهریار نیز مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است در این جلسه علاوه بر حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران و تعدادی از مدیران ستادی و شهرستانی این اداره کل، رؤسای واحدهای ثبتی فشم، لواسان، شمیران و رباط کریم نیز حضور داشتند.

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :