پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 63هزار هکتار از اراضی ملی استان تهران در مسیر صدور اسناد تک برگ کاداستری
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 4787
بازدید کل : 971081
آخرین بروزرسانی:
20 امرداد 1399 ساعت 13:11
بازدید : 167 8 دی 1398 ساعت 12:3 شماره :67961

63هزار هکتار از اراضی ملی استان تهران در مسیر صدور اسناد تک برگ کاداستری

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در حاشیه برگزاری نهمین جلسه کارگروه رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران اظهار داشت: این کارگروه با هدف تسریع در روند اجرای طرح ملی کاداستر اراضی ملی و دولتی استان تهران تشکیل شده است که از ابتدای تشکیل آن تاکنون 63 هزار هکتار از این اراضی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران حسن ردائی با بیان این مطلب خاطر نشان کرد: این میزان اراضی بررسی شده 46 پلاک ثبتی را شامل می شود که این پلاک ها از حساس ترین پلاک های استان تهران می باشد.

وی ادامه داد: اجرای طرح ملی کاداستر اراضی ملی و دولتی دارای فرآیندی است که ابتدا نقشه های این اراضی از سوی منابع طبیعی اصلاح و پس از تأیید در کمیته فنی ممیزی استان تهران نهایی شده و در اختیار ادارات ثبت قرار می گیرد.

معاون حفاظت و امور اراضی استان تهران افزود: در این مرحله ادارات ثبت نقشه های نهایی شده را با طبیعت و مستندات ثبتی مطابقت داده و پس از تأیید، اقدامات بعدی برای صدور اسناد تک برگ کاداستری انجام می شود.

ردائی یادآور شد: با توجه به اهمیت اجرای طرح ملی کاداستری و رفع موانع تثبیت مالکیت و تسریع در روند صدور اسناد تک برگ کاداستری این کارگروه هر هفته با حضور مدیران کل منابع طبیعی و ثبت اسناد و املاک استان تهران و دیگر اعضاء تشکیل می شود. 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :