پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کوتاه شدن دست متصرفان از 4226مترمربع اراضی ملی شمیرانات
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 12165
بازدید کل : 871963
آخرین بروزرسانی:
18 تير 1399 ساعت 11:41
بازدید : 126 7 دی 1398 ساعت 11:55 شماره :67922

کوتاه شدن دست متصرفان از 4226مترمربع اراضی ملی شمیرانات

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات اعلام کرد: در راستای اجرای 3 حکم قضائی، 4226مترمربع از اراضی ملی این شهرستان واقع در مناطق اوشان و آهار از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شد و تمامی بناها و مستحدثات ایجاد شده مورد تخریب قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران حسن شکری با بیان این مطلب اظهار داشت: عرصه های منابع طبیعی فقط متعلق به نسل فعلی نیست بلکه برای نسل های آینده نیز می باشد که لازم است در خصوص حفظ این منابع ارزشمند همه آحاد جامعه تلاش کنند.

وی حفاظت از اراضی ملی را یکی از وظایف اصلی مجموعه منابع طبیعی دانست و تصریح کرد: با هدف حفظ انفال و عرصه های ملی اکیپ های گشت و مراقبت به طور مستمر این اراضی را مورد پایش و رصد قرار داده و با متخلفان به اراضی منابع طبیعی با قاطعیت و بدون هیچ اغماضی طبق قانون برخورد صورت می گیرد.

این مسئول منابع طبیعی شمیرانات ضمن تقدیر و تشکر از مراجع قضائی در حمایت از مجموعه منابع طبیعی درخصوص صیانت از اراضی ملی خاطر نشان کرد: با توجه به گستره زیاد عرصه های منابع طبیعی و ویژگی های خاص این عرصه ها در شهرستان شمیرانات و کافی نبودن امکانات و نیروی انسانی موجود، ضرورت ایجاب می کند برای تحقق بخشیدن به این امر مهم حفاظت از اراضی ملی تمامی دستگاه ها و نهادها و همچنین دهیاری ها و شوراهای اسلامی با منابع طبیعی همکاری و همیاری لازم را داشته باشند.

شکری مشارکت و همکاری مردم را در حفظ اراضی ملی بسیار مهم برشمرد و تأکید کرد: برای حفظ و مراقبت از عرصه های ملی نقش مردم بسیار حائز اهمیت است که امیدواریم با همکاری دستگاه ها و نهادهای فرهنگساز هر یک از مردم خود همانند یک نیروی حفاظتی عمل کنند.

وی از عموم مردم درخواست کرد: درصورت مشاهده هرگوه تخریب و تصرف به اراضی ملی فوراٌ مراتب را از طریق  شماره تلفن 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :